Gra o karierę! - warsztaty i konsultacje dla studentów
(16.5.2022)

W dniach 16 – 20 maja 2022 w ramach ogólnopolskiego projektu „Gra o karierę "– w Biurach Karier czekają na studentów wrocławskich uczelni konsultacje, szkolenia i webinary związane z budowaniem kariery zawodowej.

Top 100 Women in AI - dr Agnieszka Siennicka
(9.5.2022)

Dr Agnieszka Siennicka z Katedry Fizjologii i Patofizjologii UMW znalazła się w prestiżowym zestawieniu Perspektywy Women in Tech - TOP 100 Women in AI! Zachęcamy do udziału w prowadzonym przez nią właśnie badaniu dotyczącym AI.

Stypendia Powiatu Radomskiego
(5.5.2022)

Zarząd Powiatu Radomskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się w szkole wyższej na kierunku lekarskim. Stypendium ma charakter finansowy i przyznawane jest na okres maksymalnie 18 miesięcy.

preLEK - wyniki
(29.4.2022)

Informujemy, iż osoby które zdawały egzamin preLEK i chcą się zapoznać ze swoją kartą pracy, będą miały taką możliwość 10 maja 2022 r., w godzinach 12.00-14.00, w siedzibie Dziekanatu WL przy ul. J. Mikulicza-Radeckiego 5, pok.109.

Konkurs "Dydaktyka w cieniu pandemii" - zgłoszenia do 8 maja
(27.4.2022)

Szanowni Państwo, przedłużamy termin na przesyłanie zgłoszeń do konkursu - "Dydaktyka w cieniu pandemii" od 28.04.2022 r. do 08.05.2022 r. W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zmianami pozostałych terminów.

Naukowcy UMW badali szczątki ofiar Wielkiego Terroru w Gruzji
(27.4.2022)

Pracownicy Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej przebywali w delegacji naukowej w w Republice Gruzji, gdzie uczestniczyli w poszukiwaniu masowych grobów ofiar tzw. Wielkiego Terroru z lat 1937-38.

Przeniesienia z uczelni zagranicznych na UMW
(27.4.2022)

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi możliwości kontynuowania studiów na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu informujemy, iż obecnie procedowane są zgłoszenia studentów z Ukrainy, którzy zostali wskazani przez Ministerstwo.

I Mistrzostwa UMW w Medycznej Symulacji Komputerowej
(26.4.2022)

Pierwszy raz w historii naszej Uczelni rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa UMW w Medycznej Symulacji Komputerowej. W szranki stanęło aż 10 drużyn - 3 z kierunku ratownictwo medyczne z WNoZ , 7 z Wydziału Lekarskiego. Zwycięzcy nie mieli łatwo.

Wyniki preLEK-u
(25.4.2022)

Znamy wyniki próbnego egzaminu preLek organizowanego dla studentów kierunku lekarskiego. Do próbnego egzaminu przystąpiło 134 studentów z 5 i 6 roku, z czego pozytywny wynik, tj. min. 56%, uzyskało 116 osób.

Stypendia solidarnościowe - rusza nabór wniosków
(22.4.2022)

Władze Wrocławia ufundują nowe miejskie stypendia dla studentów i doktorantów. To propozycja dla osób z krajów, w których demokracja jest zagrożona lub toczy się w nich wojna. Obecnie  dotyczy to przede wszystkim Ukrainy.